Про наc

Громадська спілка «Форум трансформації охорони здоров’я» (брендована назва Consortium of expert groups “Healthcare Transform Forum», далі HTF) об’єднує експертів, партнерів, постачальників товарів та послуг у сфері охорони здоров’я України з метою сприяння її трансформації, формування інтегрованої мережі закладів охорони здоров’я, орієнтованої на потреби населення, що забезпечує максимальні вигоди для пацієнтів, постачальників медичних послуг, організаторів охорони здоров’я, місцевих органів влади.

Коллаж_ЕкспертыHTF_Обложка_ЕУММЗ

HTF: основні напрямки діяльності

  1. Консолідація учасників ринку сфери охорони здоров‘я в Україні та поза її межами задля досягнення основної мети діяльності HTF на засадах спільного та взаємовигідного співробітництва;
  2. Залучення спеціалістів, експертів, розробників та виробників у сфері охорони здоров‘я, об‘єднання їх у професійні команди під егідою HTF;
  3. Сприяння розповсюдженню новітніх технологій та нових знань у сфері ефективного управління медичними закладами та розбудови інтегрованої госпітальної мережі;
  4. Забезпечення модернізації, розвитку та ефективного функціонування закладів охорони здоров‘я в Україні;
  5. Застосування сучасних інформаційних та інноваційних технологій в рамках створення єдиного медичного інформаційного середовища –  електронної охорони здоров‘я України;
  6. Налагодження діалогу та співпраці зі суб‘єктами владних повноважень України, міжнародними організаціями та фондами, пацієнтськими об’єднаннями,  громадськими організаціями та  іншими установами з метою створення стійкої платформи для  співробітництва із партнерами та реалізації мети діяльності HTF;
  7. Сприяння розвитку нових підходів, інструментів, ініціатив та проектів в управлінні мережами закладів охорони здоров’я:
    • розбудови інтегрованої та ефективної мережі медичних закладів в Україні орієнтованої на потреби пацієнтів (громадян);
    • розробки майстер-планів розвитку мереж госпітальних округів в регіонах та стратегічних планів розвитку закладів охорони здоров’я;
    • медичного планування та реконструкції лікарень;
    • розвитку державно-приватного партнерства та залучення інвестицій в сфері медицини;
    • сприяння розвитку компетенцій органів місцевого самоврядування (ОМС) в частині управління охороною здоров’я на регіональному рівні;
    • інформатизації медицини, розвитку та функціонування електронної охорони здоров‘я в Україні;
    • сприяння відкритості та прозорості системи охорони здоров’я, її складових та учасників;
    • налагодження всебічного діалогу, обміну та поширенню інформації між учасниками системи охорони здоров’я з метою забезпечення прав пацієнтів та лікарської спільноти, підвищення якості та доступності медичних послуг.

HTF: цільова аудиторія та зацікавлені сторони

Керівники медичних закладів
Економісти, статистики у т.ч. аналітичні центри
Власники медичних закладів – органи місцевого самоврядування
Керівники та фахівці регіональних управлінь охорони здоров’я
Центральні органи виконавчої влади, Державні підприємства та установи
Міжнародні організації, партнери та донори

Завантажити Статут ГС “ФТОЗ”

HTF: механізм досягнення мети

Залишившись незалежними експертами (підприємцями та організаціями) за рамковою угодою про членство з HTF, члени спілки обмінюються досвідом, інформацією, експертизою та співпрацюють у розробці аналітичних інструментів та підходів. Для виконання завдань у рамках конкретних проектів відповідно до технічного завдання та обсягу робіт члени асоціації формують Експертні групи за тематикою та цілями проекту, на окремих умовах, зазначених у додатках до угоди про членство.
Організація, управління та адміністрування поточної та проектної діяльності здійснюється проєктною командою HTF у співпраці з ключовими експертами. Ця діяльність дозволяє постійно підвищувати спроможність HTF, як експертного об’єднання, та розвивати індивідуальний досвід кожного експерта, доповнюючи його новими знаннями, в тому числі під час спільної роботи над проєктами.

До складу HTF входять національні та міжнародні експерти у сфері трансформації охорони здоров’я, що працюють в різних сегментах та напрямках, а також юридичні та фізичні особи з великим досвідом, зокрема участі в міжнародних проектах за підтримки USAID, ВООЗ, ПРООН, Світового банку, ЄБРР, GIZ, ULEAD з Європою та ін.

Таким чином, для замовника товарів, робі чи послуг забезпечується фаховий комплексний підхід до вирішення завдань з розвитку охорони здоров’я на регіональному (локальному) рівні за умови ефективної координації та концентрації використання ресурсів та заощадження витрат у т.ч. через застосування Партнерської програми підтримки «BONUS HTF»

HTF: членство

Членами HTF стають фізичні та юридичні особи, які мають високий професійний рівень та етичні стандарти роботи, репутацію та досвід у відповідній сфері діяльності, а також підтверджену здатність до розвитку спроможності в рамках реалізації спільних проєктів.

Відповідно до Статуту діяльності HTF, з метою ефективного розвитку її потенціалу та спроможності, як об’єднання її членів, для досягнення головної мети її діяльності запроваджено комплекс правил та процедур щодо членства в HTF.

Категорії членства
Асоційованим та дійсним членам спілки присвоюється «Категорія членства», в залежності від сфери їх професійної чи господарської діяльності:
– «HTF-експерт»: надання консалтингових та аналітичних послуг;
– «HTF-аутсорсинг»: надання послуг в рамках аутсорсингу;
– «HTF-провайдер»: постачання товарів, робіт та інших послуг.

HTF: зараз

HTF зосереджується на адвокації та діалозі між різними центральними, регіональними та місцевими державними органами влади та самоуправління, постачальниками медичних послуг та міжнародними партнерами для вирішення проблем і можливостей, що виникають у процесі трансформації охорони здоров’я та реформи децентралізації, з метою підвищення обізнаності та розуміння ролі та обов’язків органів місцевого самоврядування та підтримки їх у прийнятті на основі фактичних даних рішень про те, як підвищити ефективність власних закладів охорони здоров’я та задовольнити потреби членів громад у сфері охорони здоров’я.

Основна програма


Таким чином, основна діяльність HTF на даний час, окремі проекти та заходи, в тому числі підтримані міжнародними партнерами, відбуваються в рамках поточної програми «Ефективне управління мережею медичних закладів в умовах децентралізації» (ЕУММЗ) (Program «Decentralization and Healthcare Network Effective Management»)

Програма ЕУММЗ, розпочата у 2020 році, передбачає постійну прихильність, моніторинг і адаптивне управління для досягнення довгострокових цілей і підтримки розпочатої ініціативи протягом тривалого часу.

Мета програми: підвищити ефективність системи надання медичної допомоги на рівні громади з орієнтацією на потреби населення за рахунок кращого управління та моніторингу мережі закладів охорони здоров’я, яка забезпечить переваги для всього кола зацікавлених сторін: членів громади, постачальників медичних послуг та місцевої громади в цілому.

Координація діяльності ЕУММЗ з ключовими зацікавленими сторонами
Діяльності програми ЕУММЗ відбувається при координації та співпраці з ключовими зацікавленими сторонами. Експерти та команда проекту HTF виконують функції експерта-модератора галузевої платформи «Охорона здоров’я» (комітету) ВАОМС «Асоціація ОТГ» відповідно до меморандуму про співпрацю та беруть участь у тематичних заходах з питань організації охорони здоров’я на місцевому рівні, здійснюють аналітичну, консультаційну та координаційну підтримку в рамках проєктів.

Окрім того HTF постійно докладає зусиль для підтримки координаційної взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України, Національною службою здоров’я України, Проєктним офісом з відновлення системи охорони здоров’я МОЗ України, Міністерством з питань громад, територій та розвитку інфраструктури України, Європейським регіональним Бюро ВООЗ в Україні, що підтверджується, як періодичною участю представників цих організацій в заходах та активностях HTF так і відповідними листами щодо координаційної підтримки.

Автоматизація та цифровізація експертної підтримки

Команда експертів HTF, до складу якої входять розробники програмного забезпечення, що спеціалізуються на управлінні охороною здоров’я (Health Management Information System) та медичних інформаційних системах, приділяє велику увагу збору та обробці статистичних та економічних даних з медичною складовою. Вони зосереджені на автоматизації цих процесів і проведенні аналітичної роботи для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на основі надійних даних та їх візуального представлення.


Наразі команда HTF працює над створенням Аналітично-консалтингового веб-сервісу «Ефективне управління мережею охорони здоров’я» (Healthcare Network Effective Management (далі HNEM – hms-ukraine.org).

Це сервіс управління охороною здоров’я, що складається з окремих веб-інструментів, спрямованих на підвищення ефективності збору та консолідації, обробки, інтеграції інформації з різних баз даних, реєстрів та центральної бази даних ЕСОЗ (електронна система охорони здоров’я) для автоматизації аналітичної роботи, надання консультаційної підтримки та візуалізація даних, аналізу та прийняття зважених управлінських рішень на всіх рівнях на основі достовірних даних в сфері охорони здоров’я.

Основною та пріоритетною складовою сервісу HNEM є веб-інструмент «Оцінка мережі охорони здоров’я громади» (Community Healthcare Network Assessment (CHNA), який дає змогу органам місцевого самоврядування та виконавчої влади зрозуміти поточний стан та потреби охорони здоров’я на місцевому рівні та визначити шляхи її покращення шляхом самооцінки.

► Завантажити Про веб-інструмент CHNA

HTF: канали комунікації та зв’язку

У своїй діяльності команда проекту HTF використовує широкий спектр комунікаційних інструментів і платформ для поширення інформації до цільової аудиторії щодо процесу та результатів проектної діяльності.

Сайт ГС “ФТОЗ”
HTF.org.ua
Веб-сервіс “HNEM
hms-ukraine.org
Первинна медична допомогаСпеціалізована медична допомога
Приклад інформаційних панелей за результатами реалізованих проектів

► Ресурси Facebook:

Сторінка HTF на FacebookПрограма ЕУММЗ на Facebook
Група “Лікар первинки” на Facebook (17 000 учасників)Група “ЛІкар вторинки” на Facebook (16 000 учасників)
Група “Власник медзакладу” на Facebook

► YouTube канал: #HealthcareTransformForum (понад 150 відео)
Електронна розсилка: Приєднатися (підписка на розсилку)
Заповнивши форму за посиланням ви можете в будь-який час задати свої питання щодо трансформації системи охорони здоров’я до експертів, представників державних та місцевих органів влади

HTF: історія та народження потенціалу

Спільна робота, участь та реалізація проектів групи ключових експертів HTF та команди проекту розпочалися у 2018 році на початковому етапі трансформації первинної ланки охорони здоров’я, у тому числі в рамках проекту «Доступна медицина» під патронатом Президента України. Він був спрямований на розвиток спроможності та потенціалу первинної медичної допомоги в сільській місцевості через проведення серії семінарів та тренінгів у всіх регіонах України та підсумкового фінального Форуму в Києві в рамках ініціативи «Школа сімейного лікаря» (відео-матеріали ініціативи – YouTube канал ШСЛ)

Співпраця експертів та проєктної команди продовжилась під час підготовки другого етапу медичної реформи, який передбачав трансформацію системи фінансування спеціалізованої медичної допомоги з оплатою за результатами з 1 квітня 2020 року. У 2019 році команда почала приділяти особливу увагу ролі органів місцевого самоврядування в організації охорони здоров’я на місцевому рівні в умовах децентралізації.
Адміністративна реформа в Україні у 2020 році, яка передбачала укрупнення районів та передачу комунальних закладів охорони здоров’я на баланс громад (власників), що пріоретизувало важливість реалізації заходів та проектів, спрямованих на підвищення управлінської та організаційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління мережею медичних закладів.

Таким чином, наприкінці 2019 року HTF розпочав поточну програму «Децентралізація та ефективне управління мережею охорони здоров’я» (далі ЕУММЗ) (Decentralization and Healthcare Network Effective Management DHNEM), яка передбачає постійну відданість, постійний моніторинг та адаптивне управління для досягнення довгострокових цілей та підтримки даної програми з часом.

Першою ініціативою для керівників та фахівців закладів охорони здоров’я вторинної ланки надання медичної допомоги, органів місцевого самоврядування в рамках ЕУММЗ наприкінці 2019 року став комплексний проєкт «Ефективне управління мережею охорони здоров’я: фокус на охороні здоров’я на основі цінностей і децентралізації». (Project «Effective management of the Healthcare network: Focus on value-based health care and decentralization»)

Складовими проєкту стало проведення наступних активностей:

  • відкритої конференції «Ефективне управління системою охорони здоров’я в умовах трансформації та децентралізації» (Conference «Effective Health Care System Management in Transformation and Decentralization conditions») за участю міжнародних експертів в Києві під час міжнародної виставки “Public Health – 2019”;
  • виїзного флеш-семінару для експертів «Глобальна екосистема eHealth – єдине джерело даних для прийняття рішень на основі доказів в управлінні» ( Flash seminar for experts «Global eHealth ecosystem – an authentic source of data for evidence-based decision making in management») в м. Полтава (пілотний регіон з впровадження моделі оплати зарезультат у спеціалізованій медичній допомозі)
  • серії з 5 тренінгів і комплексних виїзних семінарів (по два дні) для керівників та фахівців закладів охорони здоров’я вторинної ланки надання медичної допомоги в м. Полтава «Підготовка лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат» (гроші ходять за пацієнтами) (Trainings and Complex seminars in Poltava «Preparing hospitals for the transition to a new financing model using payment for results mechanism» (money follows patients)”

Пандемія COVID-19 у 2020 році внесла зміни в плани та діяльність проектних та експертних команд, а повномасштабний запуск реформи охорони здоров’я та Української програми медичних гарантій призвів до організації та реалізації масштабного онлайн-проекту – національної платформи «Форум трансформації системи охорони здоров’я» (далі, Форум).
Форум є платформою для періодичних подій, дискусій, обміну досвідом та обговорень впровадження Програми медичних гарантій у перший рік, викликів та шляхів їх подолання. У 2020-2021 роках проведено 5 онлайн-форумів «Програма медичних гарантій: перший рік життя».

У кожному дводенному заході (презентації, семінари, панельні дискусії) брали участь 50-60 спікерів, серед яких національні та міжнародні експерти, представники центральних та виконавчих органів влади, міжнародні партнери, донори, учасники трансформації системи охорони здоров’я, представники проектів, які підтримують міжнародні партнери. Загальне охоплення аудиторії заходів Форуму через різні комунікаційні платформи та інструменти перевищило 70 тис. осіб цільової аудиторії.

ПЕРШИЙ онлайн-форум 19-20.05.20ДРУГИЙ онлайн-форум 28-29.07.20
ТРЕТІЙ оналайн-форум 29-30.10.20ЧЕТВЕРТИЙ оналайн-форум 28-29.01.21
ФІНАЛЬНИЙ онлайн-форум 28-29.04.21
Загальні підсумки, відео-презентації та доповіді онлайн-форумів “Програма медичних гарантій: перший рік роботи”

Окрім того, експерти та проєктна команда на чолі з Євгеном Прилипко (Yevhen Prylypko), брали участь в багатьох інших ініціативах та активностях у якості партнерів, спікерів, аналітиків у т.ч. за підтримки міжнародних партнерів.

Однією з таких важливих ініціатив (за участю  Євгена Прилипко, як старшого аналітика), яка заклала основу майбутнього третього інфраструктурного етапу медичної реформи, став у 2021 році проєкт з «Моделювання мереж госпітальних округів» за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Hospital District Network Modelling, USAID funded Project «Health Reform Support»)
Розвиток та відновлення закладів охорони здоров’я (24 госпітальні округи, версія для обговорення, червень 2022 року)


Всі ці активності з 2018 та початку 2021 року були об’єднані в єдину ініціативу YP Healthcare Initiatives, підсумкову презентацію якої можна завантажити за посиланням

Накопичений спільний досвід та впровадження великих комплексних проєктів з великою кількістю стейкхолдерів та експертів, різноманітні запити на технічну та консультативну підтримку від цільової аудиторії та створений організаційний потенціал команди проекту призвели до рішення щодо організації (інституціоналізації) експертного громадського об’єднання навесні 2021 року – громадської спілки «Форум трансформації охорони здоров’я»

Будьте в курсі всіх останніх новин проєкту!

► Email: info@htf.org.ua
FB сторінка HTF
► YouTube канал: Healthcaretransform Forum
► Tel: +380633957873
Форма підписки на нашу інформаційну розсилку

Команда

Євген Прилипко, голова HTF
Євген Прилипко
Керівник
Голова ГС “ФТОЗ”, керівник проєктів, консультант та експерт у сфері трансформації охорони здоров’я України, модератор заходів, учасник проєктів USAID, “ULEAD з Європою”
Аліса Макаріхіна
Відділ експертної підтримки
Керівник групи експертів ГС “ФТОЗ” та експертних комунікацій
Софія Шведенко
Відділ комунікації та адвокації
Координація та комунікація проєктної діяльності, асистент керівника ГС “ФТОЗ”
Нінель Кадирова, експерт HTF
Нінель Кадирова
Відділ експертної підтримки
Ключовий міжнародний експерт та радник ГС “ФТОЗ”
Світлана Бубенчикова
Відділ проєктного менеджменту
Проєктний менеджер ГС “ФТОЗ”
Анастасія Назарова
Відділ фінансового менеджменту
Фінансовий менеджер ГС “ФТОЗ”